قیـام

قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا

قیـام

قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا

قیـام

اگر بند بند استخوان‌های مان را جدا سازنند، اگر سرمان را بالای دار ببرند، اگر زنده زنده در شعله‌های آتش‌مان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستی‌مان را در جلوی دیدگان‌مان به اسارت و غارت برند، هرگز امان‌نامه‌ی کفر و شرک را امضا نمی‌کنیم. ما مظلومین همیشه تاریخ، محرومان و پابرهنگانیم. ما غیر از خدا کسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم دست از مبارزه با ظالم بر نمی‌داریم.

عضويت در خبرنامه


موسسه بيان معنوي

نسبت ما، خدا و انتخابات 92

سه شنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۵:۲۵ ق.ظ

انتخابات سال 92 دارد لحظه به لحظه نزدیکتر می شود. عده ای نامزد شده اند. عده دیگری دنبال هرکدام از این افراد راه افتاده اند. از این شهر به آن شهر. هر کسی دارد لشکریان خودش را سازماندهی می کند. جلسات پشت سر هم، شبکه سازی، نیروچینی، چاپ و تکثیر تبلیغات. انواع رسانه ها را بکار می گیرند و خلاصه تنور انتخابات دارد داغ می شود. اما نسبت من و شما با این تنور داغ چیست؟

کاندیداهای ریاست جمهوری 92

عده زیادی از مدتها قبل دست به کار شده اند، خمیرشان را ورز داده اند و منتظر داغ شدن تنورند تا نان خودشان را از آن درآورند. بعضی نانی بزرگتر ، بعضی کوچکتر. اما این تنور با من و شمایی که از این نانها نخورده ایم و انشاء الله نخواهیم خورد هم نسبتی دارد؟ آیا تکلیف ما همین مقدار که روز انتخابات برویم سر صندوق و به هرکه خوشمان آمد رأی بدهیم و خلاص؟

آیت الله میرباقری در کتاب ولایت الهیه خود می فرمایند اعمال انسان چه خوب و چه بدش بسته به حوزه تأثیرشان به صورت کلی در سه سطح قرار می گیرند. اعمال فردی، اجتماعی و تاریخی. اعمال فردی آندسته اعمالی هستند که حوزه اثرشان مثبت یا منفی خود فرد است. مثل مسواک زدن. اعمال اجتماعی هم به همین نسبت اعمالی هستند که حوزه اثرشان در یک اجتماع و در یک مقطع زمانی است. مثلاً ساخت یک پل. همچنین اعمال تاریخی نیز اعمالی هستند که حوزه اثرشان طول تاریخ است. مثلاً یاری سیدالشهداء در صحرای کربلا. همه این اعمال را هم با همین اعضاء و جوارح عادی خودمان انجام می دهیم اما ارزش آنها بسیار با یکدیگر متفاوت است.

اکنون دوباره به صحنه انتخابات نگاه کنیم. ظاهراً رقابت بین چند نفر کاندیدای ریاست جمهوری است. اما نه اگر بیشتر دقت کنی چشمان نگران مسلمانان کشمیر و پاکستان و افغانستان و مظلومان دیگری در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، بحرین و افریقا و امریکا را هم خواهی دید که با نگرانی به این انتخابات چشم دوخته اند. از آن طرف گرگ هایی هم از داخل و خارج به این انتخابات خیره شده اند و از مدتها قبل لشکریان خود را فراخوانده اند و سناریوها نوشته اند.

حال مائیم و این صحنه بزرگ تاریخی و امتحانهایی که از همه ما گرفته خواهد شد.

"آقا بیخیال ما شو. ما از این اجرهای عظیم نخواستیم. درس دارم، قرض دارم، حال ندارم."

اینگونه نیست که تنها کسانی که نامزد شده اند یا دارند برای کسی تبلیغ می کنند وارد در این صحنه امتحان الهی شده باشند. همه با هم وارد شده ایم. همه امتحان می شویم. البته که هرکس به اندازه وسع و توانش تکلیف دارد اما اینگونه نیست که فقط برخواستن ها عمل حساب شود. خیر نشستن ها هم خودش عملی است.

خلاصه اینکه همه ما در حال ورود به یک صحنه امتحان بزرگ تاریخی هستیم. تکلیف تک تک ماست که برای شناسایی نامزد اصلح اقدام کنیم. بخوانیم، ببینیم، بپرسیم و آنگاه که به نتیجه رسیدیم برای دفاع از جبهه حق قیام کنیم.

نظرات (۱)

جالب بود
بروزم با:
پایداری بله ولی رای به آن خیر

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">